Plan Działań na rok 2017/2018 archiwum

Nasze Przedszkole od 2008r. należy do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Szkoła   Promująca Zdrowie jest to siedlisko, w którym członkowie społeczności szkolnej - pracownicy i uczniowie: podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko, zachęcają ludzi, zwłaszcza rodziców do podjęcia podobnych starań.

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie dąży do osiągania celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i innych obowiązujących aktach prawnych i ponadto:

1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
  2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
  3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.
  4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Polski  model  Szkoły  Promującej  Zdrowie

Warunki   dla  tworzenia  Szkoły  Promującej  Zdrowie

• Promocja zdrowia  w dokumentach  , pracy  i  życiu  szkoły
  • Struktura i organizacja  sprzyjające uczestnictwu , planowaniu , systematyczności  i skuteczności działań

Główne obszary  działań

• Klimat  społeczny  sprzyjający zdrowiu   i   dobremu  samopoczuciu
  • Edukacja zdrowotna i program profilaktyki dla uczniów i  pracowników
  • Warunki  oraz organizacja nauki  i  pracy sprzyjające zdrowiu  i dobremu  samopoczuciu

Oczekiwane  efekty

• Dobre samopoczucie w  szkole  członków  społeczności   szkolnej
  • Podejmowanie  działań   dla  umacniania  zdrowia przez  uczniów i  pracowników

W ramach Promocji Zdrowia w roku szkolnym 2017/2018 będziemy realizować następujące projekty:

1. "Zdrowo jemy i aktywnie żyjemy " - Celem projektu jest uświadomienie rodzicom i dzieciom zasad zdrowego odżywiania i stylu życia. By zrealizować cel podjęte zostaną działania edukacyjne dotyczące zasad zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania wolnego czasy, warsztaty z udziałem rodziców, zaproszeni zostaną do współpracy specjaliści oraz rodzice i dzieci, a placówka zaproponuje bogatą ofertę żywieniową.

2.  "Aktywni rodzice" - celem projektu jest budowanie jak najlepszych relacji pomiędzy rodzicami a przedszkolem opartych na wzajemnym szacunku, równości i współodpowiedzialności za rozwój naszych wychowanków.

3. Innowacja "Szwedzki stół w przedszkolu" - polega na wprowadzeniu nowej formy organizowania śniadań na zasadzie stołu szwedzkiego cyklicznie dwa razy w tygodniu oraz codzienne włączenie do śniadań picie wody

IV TYDZIEŃ MIESIĄCA PROMOCJI ZDROWIA - SPORT TO ZDROWIE

III TYDZIEŃ MIESIĄCA PROMOCJI ZDROWIA - DBAMY O PRZYRODĘ

II TYDZIEŃ MIECIĄCA PROMOCJI ZDROWIA - ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY!

I TYDZIEŃ MIESIĄCA PROMOCJI ZDROWIA - DBAMY O HIGIENĘ

POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY I MIEJSCA PRACY

FESTIWAL PIOSENKI "WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI"

WARSZTATY KREATYWNE Z RODZICAMI "OZDOBY WIELKANOCNE"

PODSUMOWANIE AKCJI ZBIERANIA KARMY DLA ZWIERZĄT

ZAJĘCIA RUCHOWE NA HALI SPORTOWEJ W GRUPIE "TYGRYSKI"

PRZEDSTAWIENIE PT. "SMOK ZMIENIA NAWYKI ŻYWIENIOWE" W WYKONANIU GR. "KUBUSIE"

ZAJĘCIA SPORTOWE W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W NYSIE

DZIEŃ MARCHEWKI

REALIZACJA PROGRAMU "AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA"

WARSZTATY Z RODZICAMI "KREATYWNA CHOINKA"

PRZEDSTAWIENIE GRUPY "KROPECZKI" PT. "O ZDROWIE DBAMY BO JEDNO JE MAMY"

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

WYCIECZKA DO REGIONALNEGO CENTRUM GOSPODARKI ODPADAMI

WYCIECZKA DO LASU W KUBICACH

OWOCOWO-JARZYNOWY ZAWRÓT GŁOWY

DZIEŃ CZYŚCIOCHA

Ruszaj się z LionFitness

Ruszaj się z LionFitness!

Drodzy rodzice, w ramach udziału naszego przedszkola w programie "Akademia Zdrowego Przedszkolaka" możecie wziąć udział w projekcie "Ruszaj się z LionFitness", a w ramach tego skorzystać z rad ekspertów, trenerów, którzy ułożą dla Was indywidualną dietę i plan treningów.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem i zachęcamy do udziału w nim :)